Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem, występującym w naszym organizmie. Jest odpowiedzialny za odpowiednie nawodnienie i napięcie tkanek, a co za tym idzie – pozytywnie wpływa na nawilżenie, sprężystość oraz elastyczność naszej skóry.
Niestety z wiekiem jego ilość w organizmie maleje, co prowadzi do przesuszenia skóry, zmian rysów twarzy, zmniejszenia się ust i policzków czy pojawienia się zmarszczek.
Kwas hialuronowy jest także składnikiem wielu kremów i innych kosmetyków pielęgnujących, które mają za zadanie odmłodzić naszą skórę. W gabinetach i klinikach medycyny estetycznej, zabiegi z zastosowaniem tego kwasu, cieszą się ogromną popularnością.
Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego
Kwas hialuronowy może być wykorzystywany we wszelkich zabiegach, mających na celu ujędrnienie i nawilżenie skóry, wypełnienie zmarszczek i bruzd, a także wymodelowanie rysów twarzy – np. kształtu policzków czy nosa. Może być także stosowany w zabiegach na szyję, dekolt czy nawet dłonie. Kwas hialuronowy gra również główną rolę przy powiększaniu ust. Jest to bezpieczny i mało inwazyjny zabieg, który cieszy się dużą popularnością wśród kobiet, mających problem z małymi, wąskimi ustami. Kwas wykorzystywany w medycynie estetycznej jest bardzo zbliżony, a nawet niemalże identyczny z naturalnym, występującym w organizmie człowieka, dlatego ryzyko pojawienia się reakcji odrzuceniowej i niebezpiecznych powikłań po zabiegu jest bardzo małe.
Ważne jest jednak, aby na zabieg wybrać dobry, renomowany gabinet czy klinikę i specjalistę, cieszącego się popularnością i dobrymi opiniami.
Zobacz ofertę Scanmed: https://scanmed.pl/medycyna-estetyczna-krakow/uslugi/kwas-hialuronowy
Jak przygotować się do zabiegu z wykorzystaniem kwasu?
Zabiegi, w których stosowany jest kwas hialuronowy nie wymagają od nas wyłączenia z codziennych czynności. Zabiegi są krótkie, trwają mniej niż godzinę. Dlatego zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego nie wymaga od nas wielkiego przygotowania. Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza wywiad dotyczący stanu naszego zdrowia. Na pytania należy odpowiadać szczerze i nie wolno zatajać problemów zdrowotnych, ponieważ są pewne przeciwwskazania do zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczają się: okres ciąży i karmienia piersią, choroby nowotworowe, zaburzenia immunologiczne, stan zapalny lub infekcja w miejscu, w którym ma odbyć się zabieg. Do zabiegu nie powinniśmy także pochodzić w trakcie przeziębienia, grypy czy menstruacji.
W celu zachowania komfortu pacjentek, odpowiednio wcześniej przed zabiegiem nakładany jest preparat znieczulający, dzięki czemu sam zabieg jest praktycznie bezbolesny.
Efekty po zabiegach wstrzykiwania kwasu hialuronowego
Efekty wstrzyknięcia kwasu widoczne są od razu po wykonaniu zabiegu, jednak te finalne, będziemy mogli zobaczyć dopiero po zejściu opuchlizny. Będą się one utrzymywały od 8 do 12 miesięcy, chociaż zdarzają się też pacjentki, które efektami mogą cieszyć się nawet do 24 miesięcy!